aktualności

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

Dnia 29.04.2010 w kinie Adria odbyła się uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły. Trzecioklasiści i ich rodzice z wielkim wzruszeniem i z łezką w oku żegnali swoich nauczycieli i pracowników szkoły. Serdeczne gratulacje wszystkim abiturientom składali: pani Dyrektor Grażyna Dziedzic, Rada Rodziców oraz Zarząd Stowarzyszenie Absolwentów. Życzyliśmy powodzenia na egzaminie maturalnym i dostania się do wybranej uczelni.

W tym roku szkolnym najlepsi z najlepszych czyli uczniowie z najwyższą średnią to; Aleksandra Mączyńska i Emilia Kapsa, obie uzyskały średnią 5,5 uzyskując tytuł Absolwentek Roku.

Bardzo ciekawy był program artystyczny przygotowany przez uczniów teatru Arlet pod kierunkiem pani profesor Arlety Szatkowskiej. Niespodzianką okazał się występ samej pani profesor. Ciekawa scenografia, muzyka i balet w nocnej scenerii nagrodzono licznymi brawami. Pani dyrektor nagrodziła uczniów wyróżniających się nie tylko w nauce, ale również za osiągnięcia sportowe. Dyplomy uznania otrzymali rodzice za okazaną życzliwość i pomoc szkole. Pani profesor A. Nowak wręczyła nagrody uczniom zaangażowanym w prace na rzecz Samorządu Uczniowskiego, natomiast kustosz Muzeum T. Izajasz wręczył nagrody za prace na rzecz muzeum.

Koncert jazzowy "Muzyka Krzysztofa Komedy i nie tylko..." (27.04.2010) - zmiana terminu!!

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, w ramach przygotowań do obchodów 60-lecia uczelni, zaprasza na kolejny Wieczór jazzowy z Jackiem Pelcem, który odbędzie się 27 kwietnia 2010 r.

Tym razem w auli uniwersyteckiej zabrzmi muzyka legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy. Nowe interpretacje klasycznych utworów wykona Quartet Modern w składzie: Leszek Kułakowski (fortepian), Dominik Bukowski (wibrafon), Piotr Kułakowski (bas) oraz Jacek Pelc (perkusja).

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w Auditorium Novum przy Al. Prof. S. Kaliskiego 7

Wstęp wolny

Komunikat Zarządu Stowarzyszenia w sprawie zwołania Walnego Zebrania Członków

Serdecznie zapraszamy Absolwentów i Przyjaciół III LO

na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 22.04.2010 o godz.17.00 w gmachu liceum.

W programie przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2009 oraz prelekcja

w Muzeum Kanału Bydgoskiego połączona z pokazem slajdów.