aktualności

Walne zebranie

Informujemy, że Walne Zebranie Członków,  odbędzie się 14.04.2011 o godz.17.00 w gmachu liceum.  W programie przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2010r, a także spektakl w strojach historycznych przygotowany przez kustosza MKB oraz prelekcja w muzeum.
Jednocześnie informujemy, że Nasza absolwentka Danuta Konieczny organizuje "Zielony kulig"  – Impreza jest przewidziana w dniu 16.04.11 od godz. 17 na Glinkach.  W programie: bryczki, koniki ( można dosiąść ), ognisko ze smakołykami ( m.in. karkówka), swojskie jadło itp. Koszt 50 zł od osoby.. Szczegóły i zgłoszenia: : : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia w sprawie przyjęcia Sprawozdania Finansowego za rok 2010

23.03.11  odbyło się posiedzenie Zarządu w sprawie przyjęcia  Sprawozdania Finansowego za rok 2010, które przedstawiła prowadząca sprawy finansowe  Stowarzyszenia, nasza. absolwentka p. Grażyna Szymczak. Na podstawie Art. 25 pkt. 5 i 6 Statutu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy  Zarząd  jednomyślnie  przyjął Sprawozdanie Finansowe Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy za rok 2010.. Jednocześnie Zarząd postanowił nadwyżkę kosztów nad przychodami roku 2010 w wysokości 202,26 zł pokryć z nadwyżki lat poprzednich. Stosowną uchwałę w tym zakresie podjęła także Komisja Rewizyjna..

SPOTKANIE KARNAWAŁOWE ABSOLWENTÓW.

Dnia 11.02.11 odbyło się tradycyjne spotkanie karnawałowe w klubie Familia zorganizowane przez naszą niestrudzoną koleżankę Elę Pelc. Spotkanie miało na celu nie tylko integrację absolwentów, będących już członkami Stowarzyszenia, ale pozyskiwanie nowych Absolwentów. Prezentowaliśmy pokaz slajdów, by zapoznać nowych członków z naszą dotychczasową działalnością. Atrakcją wieczoru był koncert gitarowy w wykonaniu naszego kolegi Krzyśka Bachowskiego. Następnie wspólne przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy stare przebojów z lat 70-tych, 80 –tych. Przy muzyce z dawnych czasów były wspomnienia i tańce.   

ZEBRANIE ZARZĄDU STOWARZYSZENIA

W trakcie Zebrania Prezes Stowarzyszenia p. Ewa Skopowska poinformowała o wydatkach za rok 2010. Zarząd postanowił tradycyjnie zorganizować zabawę karnawałową. Kol Ela Pelc zajmie się rezerwacją Sali. Nadal będziemy kontynuować cykl spotkań w Muzeum. Ponadto ustalono termin balu absolwenta w 65 rocznicę istnienia szkoły 20.10.2012. Kol Stanisław Moczyński zobowiązał się do rezerwacji Sali. Ustalono sprawdzenie kosztów wydrukowania okolicznościowego kalendarza na rok 2013 Zaproponowano by rozprowadzić kalendarz na Balu Absolwenta, a dochód przeznaczyć na cele statutowe.

NOWOROCZNE SPOTKANIE JASEŁKOWE.

Dnia 13.01.2011 uczniowie gimnazjum i liceum przygotowali dla naszych absolwentów spotkanie Jasełkowe. W uroczystości uczestniczyli dyrektor III LO Grażyna Dziedzic, pani Danuta Malinowska (mama Sebastiana Malinowskiego, zmarłego niedawno kustosza Muzeum) oraz absolwenci różnych roczników maturalnych. Miło było gościć przedstawicieli najstarszych roczników ,: w tym  maturzystów z 1951r., którzy w tym roku obchodzić będą jubileusz 60-lecia egzaminu dojrzałości., a także koleżanki i kolegów z roczników maturalnych 1952 i 1953

Więcej artykułów…