aktualności

Niezwykły Jubileusz - 60 lecie matury naszych Absolwentów.

22.06.11 odbyła się wzruszająca uroczystość związana z wyjątkowym jubileuszem. Nasi najstarsi absolwenci obchodzili 60-tą rocznicę uzyskania świadectwa dojrzałości. Z tej okazji na akademii zakończenia klas I i II licealnych i gimnazjalnych Dyrektor III LO p. Grażyna Dziedzic, wręczając dostojnym jubilatom dyplomy i kwiaty, złożyła najserdeczniejsze gratulacje oraz  życzenia zdrowia i dobrej kondycji. Stowarzyszenie Absolwentów również uhonorowało jubilatów - wręczając pamiątkowe statuetki. W programie artystycznym młodzież śpiewała piosenki lat 60-tych. Owacją na stojąco długo oklaskiwano najstarszych absolwentów, śpiewając 100 lat. Uroczystość zakończyły się kawą i słodkim poczęstunkiem, umilając jubilatom to spotkanie. Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje pani Dyrektor za zorganizowanie uroczystości i uhonorowanie najstarszych absolwentów, będących również członkami naszego Stowarzyszenia.

Więcej…

Wystawa w Muzeum Kanału Bydgoskiego.

Dnia 10.05 odbyła się bardzo ciekawa wystawa. 9 maja minęło 45 lat od dnia premierowej emisji pierwszego odcinka "Czterech pancernych i psa", jednego z najbardziej popularnych polskich seriali. „Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika biła rekordy popularności od momentu pojawienia się na dużych i małych ekranach. Ta rocznica zainspirowała Kustosza Muzeum Tomasza Izajasza do zorganizowania wystawy fotograficznej poświęconej popularnemu serialowi. Jeden z odcinków był kręcony na bydgoskich śluzach.

GALERIA FOTO   phoca thumb l 4pancerni3

 

Zakończenie szkoły przez klasy trzecie.

Dnia 28.04 pożegnaliśmy klasy trzecie. Stało się już tradycją, iż Stowarzyszenie Absolwentów uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach szkoły, a niewątpliwie należy do nich uroczystość zakończenia szkoły przez klasy trzecie. Jak co roku nagradzani są uczniowie z najwyższą średnią uzyskując tytuł Absolwenta Roku - Paulina Stefańska uzyskała średnią 5,81. Stowarzyszenie uhonorowało wybitną uczennicę dyplomem uznania oraz nagrodą w postaci bonu prezentowego. Gratulowaliśmy wszystkim uzyskania świadectwa ukończenia szkoły, życząc „połamania piór” na maturze, jak najlepszych wyników, które umożliwią zdobycie indeksu na wybrany kierunek studiów. Program artystyczny przygotowany przez teatr "Arlet" pod kierunkiem prof. Szatkowskiej był długo oklaskiwany przez uczestników uroczystości.

"Zielony Kulig" z ogniskiem i nie tylko....

Dnia 16.04 nasza koleżanka Danuta Konieczny zorganizowała dla absolwentów i przyjaciół naszej "trójki" zielony kulig, który odbył się w bydgoskim lesie Bielice . W ramach zbliżenia z naturą spędziliśmy wieczór przy ognisku, mieliśmy okazje do przejażdżki bryczką po lesie, a dla odważnych była możliwość jazdy konnej w siodle (wielu absolwentów dało radę), Następnie udaliśmy się kolację w barze "U Koguta". Swojski jadło i wędliny wykonane samodzielnie przez właścicielkę baru wprawiły nas w dobry humor i sprzyjały wspomnieniom ze szklonych lat.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.

Dnia 14.04 odbyło się Walne Zebranie związane z zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za rok 2010. Kol. Ewa Skopowska przedstawiła sprawozdanie z działalności merytorycznej i finansowej Stowarzyszenia za okres sprawozdawczy. Przyjęto je jednogłośnie. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej, który przegłosowano jednomyślnie. Na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielono Zarządowi absolutorium. Następnie udaliśmy się do Muzeum, w którym prof. K. Kozłowski wraz ze swoimi uczniami w strojach szlacheckich przedstawili nam historię Polski XVII w. Żupany szyte przez uczniów zrobiły na nas kolosalne wrażenie. Kołpak futrzany pięknie zdobił głowę profesora. Poza tym mieliśmy okazje oglądać eksponaty muzealne: pistolety, muszkiety, kolczugę, szable.

Więcej artykułów…