Niezwykły Jubileusz - 60 lecie matury naszych Absolwentów.

22.06.11 odbyła się wzruszająca uroczystość związana z wyjątkowym jubileuszem. Nasi najstarsi absolwenci obchodzili 60-tą rocznicę uzyskania świadectwa dojrzałości. Z tej okazji na akademii zakończenia klas I i II licealnych i gimnazjalnych Dyrektor III LO p. Grażyna Dziedzic, wręczając dostojnym jubilatom dyplomy i kwiaty, złożyła najserdeczniejsze gratulacje oraz  życzenia zdrowia i dobrej kondycji. Stowarzyszenie Absolwentów również uhonorowało jubilatów - wręczając pamiątkowe statuetki. W programie artystycznym młodzież śpiewała piosenki lat 60-tych. Owacją na stojąco długo oklaskiwano najstarszych absolwentów, śpiewając 100 lat. Uroczystość zakończyły się kawą i słodkim poczęstunkiem, umilając jubilatom to spotkanie. Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje pani Dyrektor za zorganizowanie uroczystości i uhonorowanie najstarszych absolwentów, będących również członkami naszego Stowarzyszenia.

Więcej…

Wystawa w Muzeum Kanału Bydgoskiego.

Dnia 10.05 odbyła się bardzo ciekawa wystawa. 9 maja minęło 45 lat od dnia premierowej emisji pierwszego odcinka "Czterech pancernych i psa", jednego z najbardziej popularnych polskich seriali. „Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika biła rekordy popularności od momentu pojawienia się na dużych i małych ekranach. Ta rocznica zainspirowała Kustosza Muzeum Tomasza Izajasza do zorganizowania wystawy fotograficznej poświęconej popularnemu serialowi. Jeden z odcinków był kręcony na bydgoskich śluzach.

GALERIA FOTO   phoca thumb l 4pancerni3

 

Zakończenie szkoły przez klasy trzecie.

Dnia 28.04 pożegnaliśmy klasy trzecie. Stało się już tradycją, iż Stowarzyszenie Absolwentów uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach szkoły, a niewątpliwie należy do nich uroczystość zakończenia szkoły przez klasy trzecie. Jak co roku nagradzani są uczniowie z najwyższą średnią uzyskując tytuł Absolwenta Roku - Paulina Stefańska uzyskała średnią 5,81. Stowarzyszenie uhonorowało wybitną uczennicę dyplomem uznania oraz nagrodą w postaci bonu prezentowego. Gratulowaliśmy wszystkim uzyskania świadectwa ukończenia szkoły, życząc „połamania piór” na maturze, jak najlepszych wyników, które umożliwią zdobycie indeksu na wybrany kierunek studiów. Program artystyczny przygotowany przez teatr "Arlet" pod kierunkiem prof. Szatkowskiej był długo oklaskiwany przez uczestników uroczystości.

"Zielony Kulig" z ogniskiem i nie tylko....

Dnia 16.04 nasza koleżanka Danuta Konieczny zorganizowała dla absolwentów i przyjaciół naszej "trójki" zielony kulig, który odbył się w bydgoskim lesie Bielice . W ramach zbliżenia z naturą spędziliśmy wieczór przy ognisku, mieliśmy okazje do przejażdżki bryczką po lesie, a dla odważnych była możliwość jazdy konnej w siodle (wielu absolwentów dało radę), Następnie udaliśmy się kolację w barze "U Koguta". Swojski jadło i wędliny wykonane samodzielnie przez właścicielkę baru wprawiły nas w dobry humor i sprzyjały wspomnieniom ze szklonych lat.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.

Dnia 14.04 odbyło się Walne Zebranie związane z zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za rok 2010. Kol. Ewa Skopowska przedstawiła sprawozdanie z działalności merytorycznej i finansowej Stowarzyszenia za okres sprawozdawczy. Przyjęto je jednogłośnie. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej, który przegłosowano jednomyślnie. Na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielono Zarządowi absolutorium. Następnie udaliśmy się do Muzeum, w którym prof. K. Kozłowski wraz ze swoimi uczniami w strojach szlacheckich przedstawili nam historię Polski XVII w. Żupany szyte przez uczniów zrobiły na nas kolosalne wrażenie. Kołpak futrzany pięknie zdobił głowę profesora. Poza tym mieliśmy okazje oglądać eksponaty muzealne: pistolety, muszkiety, kolczugę, szable.

Walne zebranie

Informujemy, że Walne Zebranie Członków,  odbędzie się 14.04.2011 o godz.17.00 w gmachu liceum.  W programie przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2010r, a także spektakl w strojach historycznych przygotowany przez kustosza MKB oraz prelekcja w muzeum.
Jednocześnie informujemy, że Nasza absolwentka Danuta Konieczny organizuje "Zielony kulig"  – Impreza jest przewidziana w dniu 16.04.11 od godz. 17 na Glinkach.  W programie: bryczki, koniki ( można dosiąść ), ognisko ze smakołykami ( m.in. karkówka), swojskie jadło itp. Koszt 50 zł od osoby.. Szczegóły i zgłoszenia: : : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia w sprawie przyjęcia Sprawozdania Finansowego za rok 2010

23.03.11  odbyło się posiedzenie Zarządu w sprawie przyjęcia  Sprawozdania Finansowego za rok 2010, które przedstawiła prowadząca sprawy finansowe  Stowarzyszenia, nasza. absolwentka p. Grażyna Szymczak. Na podstawie Art. 25 pkt. 5 i 6 Statutu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy  Zarząd  jednomyślnie  przyjął Sprawozdanie Finansowe Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy za rok 2010.. Jednocześnie Zarząd postanowił nadwyżkę kosztów nad przychodami roku 2010 w wysokości 202,26 zł pokryć z nadwyżki lat poprzednich. Stosowną uchwałę w tym zakresie podjęła także Komisja Rewizyjna..

SPOTKANIE KARNAWAŁOWE ABSOLWENTÓW.

Dnia 11.02.11 odbyło się tradycyjne spotkanie karnawałowe w klubie Familia zorganizowane przez naszą niestrudzoną koleżankę Elę Pelc. Spotkanie miało na celu nie tylko integrację absolwentów, będących już członkami Stowarzyszenia, ale pozyskiwanie nowych Absolwentów. Prezentowaliśmy pokaz slajdów, by zapoznać nowych członków z naszą dotychczasową działalnością. Atrakcją wieczoru był koncert gitarowy w wykonaniu naszego kolegi Krzyśka Bachowskiego. Następnie wspólne przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy stare przebojów z lat 70-tych, 80 –tych. Przy muzyce z dawnych czasów były wspomnienia i tańce.   

ZEBRANIE ZARZĄDU STOWARZYSZENIA

W trakcie Zebrania Prezes Stowarzyszenia p. Ewa Skopowska poinformowała o wydatkach za rok 2010. Zarząd postanowił tradycyjnie zorganizować zabawę karnawałową. Kol Ela Pelc zajmie się rezerwacją Sali. Nadal będziemy kontynuować cykl spotkań w Muzeum. Ponadto ustalono termin balu absolwenta w 65 rocznicę istnienia szkoły 20.10.2012. Kol Stanisław Moczyński zobowiązał się do rezerwacji Sali. Ustalono sprawdzenie kosztów wydrukowania okolicznościowego kalendarza na rok 2013 Zaproponowano by rozprowadzić kalendarz na Balu Absolwenta, a dochód przeznaczyć na cele statutowe.

NOWOROCZNE SPOTKANIE JASEŁKOWE.

Dnia 13.01.2011 uczniowie gimnazjum i liceum przygotowali dla naszych absolwentów spotkanie Jasełkowe. W uroczystości uczestniczyli dyrektor III LO Grażyna Dziedzic, pani Danuta Malinowska (mama Sebastiana Malinowskiego, zmarłego niedawno kustosza Muzeum) oraz absolwenci różnych roczników maturalnych. Miło było gościć przedstawicieli najstarszych roczników ,: w tym  maturzystów z 1951r., którzy w tym roku obchodzić będą jubileusz 60-lecia egzaminu dojrzałości., a także koleżanki i kolegów z roczników maturalnych 1952 i 1953