Spotkanie Absolwentów w Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz prelekcja prof. K. Kozłowskiego.

Dnia 7.03.2012 Absolwenci i Przyjaciele Stowarzyszenia uczestniczyli w prelekcji kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego związanej z nową wystawą „Powrót nad Stary Kanał Bydgoski”. Zebrani mieli okazję zobaczyć pokaz slajdów oraz oglądnąć ekspozycję.

Następnie w gmachu szkoły, w sali konferencyjnej powitał nas XVII-wieczny szlachcic w osobie prof. Krzysztofa Kozłowskiego.

Wraz z uczniami IIILO zaprezentował nam stroje szlachecki i eksponaty związane z epoką. Jeden z naszych absolwentów miał możliwość ubrania żupanu , misiurki ważącej 12 kg, naramienników oraz ekwipunków do walki. W dwugodzinnej prelekcji pan profesor zapoznał nas z faktami, anegdotami, dotyczącymi życia, obyczajów, sposobu prowadzenia walk szlachty Polskiej. Uczestnicy spotkania byli zachwyceni udziałem w nietypowej lekcji historii.

Wystawa w muzeum Kanału Bydgoskiego

 Dnia 8.02.2012 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Powrót nad Stary Kanał Bydgoski". Zebranych gości powitała pani dyrektor Grażyna Dziedzic. Następnie kustosz Muzeum Tomasz Izajasz poinformował, że wystawa jest wynikiem współpracy Urzędu Miasta z Liceum Plastycznym, którego uczniowie uczestniczyli w konkursie fotograficznym. Tematem zdjęć był Stary Kanał Bydgoski i jego otoczenie.

Najlepsze nagrodzone prace zostały zaprezentowane na Wystawie. Kustosz Muzeum dokonał prezentacji slajdów archiwalnych, unikatowych zdjęć i dokumentów związanych z budową Kanału Bydgoskiego. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli zgromadzone zbiory muzealne.

JASEŁKA

Dnia 10.01.2012 uczniowie  liceum przygotowali dla naszych absolwentów spotkanie Jasełkowe. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Grażyna Dziedzic oraz absolwenci różnych roczników maturalnych. Na początku spotkania Zarząd Stowarzyszenia w osobach: Ewa Skopowska, Iwona Matuszewska, Waldemar Trzeszczkowski przywitali wszystkich obecnych i złożyli życzenia noworoczne. Kol. Ewa Skopowska pogratulowała Pani dyrektor sukcesu jakim niewątpliwie było uzyskanie  tytułu Honorowego Profesora Oświaty oraz poinformowała o wynikach wizytacji kuratoryjnej podczas, której badano efekty działalności dydaktycznej i wychowawczej i przyznano szkole najwyższą z możliwych ocen: 4xA

jaselka (4)

Więcej…

Sprawozdanie z posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia – z dnia 1.12.11

Głównym tematem zebrania były sprawy organizacyjne związane z Balem Absolwenta. Zarezerwowano salę w restauracji Ga-Sto na ul. Wspornej 4. Bezpośrednio przed zebraniem członkowie Zarządu spotkali się z kierownikiem Sali panem Grzegorzem Trzeciakiem i ustalili wstępne koszty związane z konsumpcją  z zespołem muzycznym ilością osób. Koszt rezerwacji ustalono na kwotę 1000 zł. Zarząd podjął uchwałę przekazania zaliczki do końca stycznia. Członkowie Zarządu będą rozpowszechniali informacje o balu wśród jak największej rzeszy absolwentów różnych roczników maturalnych. Będą rozsyłane zawiadomienia mailowe, telefoniczne, a także umieścimy ogłoszenie w prasie.

Sprawozdanie z zebrania Zarządu Stowarzyszenia - z dnia 26.10.2011

Na pierwszym w tym roku szkolnym posiedzeniu pani Prezes poinformowała zebranych o nowej stronie internetowej Stowarzyszenia. Wspólnie ustalono harmonogram pracy:
Planujemy zorganizowanie następujących imprez cieszących się powodzeniem wśród naszych absolwentów: Jasełka, kulig zimowy (o ile dopisze pogoda), spotkanie w muzeum z udziałem prof. Kozłowskiego, spływ kajakowy, zielony kulig pod koniec kwietnia, Bal Absolwenta w październiku.
W związku z balem członkowie Zarządu spotkają się z kierownikiem sali  w celu omówienia spraw organizacyjnych.
Ponadto została zaakceptowana inicjatywa Samorządu Uczniowskiego namalowania Logo Stowarzyszenia na jednej ze ścian Siedziby .

Uroczyste spotkanie Zarządu Stowarzyszenia z okazji Dnia Nauczyciela

 Dnia 12.10.2011 w nietypowej scenerii w kawiarence „3 Światy” odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem Zarządu oraz absolwentów III LO. Zaproszeni zostali goście w osobach pani Dyrektor Grażyny Dziedzic oraz opiekuna samorządu pani Agnieszki Nowak
Okazja była wyjątkowa, bowiem oprócz Dnia Nauczyciela i życzeń składanych z tej okazji gratulowaliśmy pani Dyrektor uzyskania tytułu Honorowego Profesora Oświaty. Z tej okazji Zarząd uhonorował panią profesor Grażynę Dziedzic okolicznościową statuetką.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

GALERIA FOTOgd1 (8)

Żegnamy Gimnazjalistów

21.06.11 przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w uroczystym pożegnaniu klasy III Gimnazjum. Wszyscy uczniowie klasy trzeciej otrzymali świadectwo z paskiem, to niespotykany sukces. Średnia klasy 5,1 mówi sama za siebie. Wychowawczyni prof. Anna Pujanek była wzruszona żegnając swoich geniuszy. Najlepsi z najlepszych to dwie uczennice ze średnią 5,5 Karolina Juraniec oraz Bernadetta Kosztulska Uczniowie wręczali nauczycielom tradycyjne GIMKI czyli dyplomy uznania od gimnazjalistów. Po uroczystym rozdaniu świadectw i nagród uczniowie, pedagodzy i rodzice udali się na boisko, gdzie dokonano przecięcia baloników.

Niezwykły Jubileusz - 60 lecie matury naszych Absolwentów.

22.06.11 odbyła się wzruszająca uroczystość związana z wyjątkowym jubileuszem. Nasi najstarsi absolwenci obchodzili 60-tą rocznicę uzyskania świadectwa dojrzałości. Z tej okazji na akademii zakończenia klas I i II licealnych i gimnazjalnych Dyrektor III LO p. Grażyna Dziedzic, wręczając dostojnym jubilatom dyplomy i kwiaty, złożyła najserdeczniejsze gratulacje oraz  życzenia zdrowia i dobrej kondycji. Stowarzyszenie Absolwentów również uhonorowało jubilatów - wręczając pamiątkowe statuetki. W programie artystycznym młodzież śpiewała piosenki lat 60-tych. Owacją na stojąco długo oklaskiwano najstarszych absolwentów, śpiewając 100 lat. Uroczystość zakończyły się kawą i słodkim poczęstunkiem, umilając jubilatom to spotkanie. Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje pani Dyrektor za zorganizowanie uroczystości i uhonorowanie najstarszych absolwentów, będących również członkami naszego Stowarzyszenia.

Więcej…

Wystawa w Muzeum Kanału Bydgoskiego.

Dnia 10.05 odbyła się bardzo ciekawa wystawa. 9 maja minęło 45 lat od dnia premierowej emisji pierwszego odcinka "Czterech pancernych i psa", jednego z najbardziej popularnych polskich seriali. „Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika biła rekordy popularności od momentu pojawienia się na dużych i małych ekranach. Ta rocznica zainspirowała Kustosza Muzeum Tomasza Izajasza do zorganizowania wystawy fotograficznej poświęconej popularnemu serialowi. Jeden z odcinków był kręcony na bydgoskich śluzach.

GALERIA FOTO   phoca thumb l 4pancerni3

 

Zakończenie szkoły przez klasy trzecie.

Dnia 28.04 pożegnaliśmy klasy trzecie. Stało się już tradycją, iż Stowarzyszenie Absolwentów uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach szkoły, a niewątpliwie należy do nich uroczystość zakończenia szkoły przez klasy trzecie. Jak co roku nagradzani są uczniowie z najwyższą średnią uzyskując tytuł Absolwenta Roku - Paulina Stefańska uzyskała średnią 5,81. Stowarzyszenie uhonorowało wybitną uczennicę dyplomem uznania oraz nagrodą w postaci bonu prezentowego. Gratulowaliśmy wszystkim uzyskania świadectwa ukończenia szkoły, życząc „połamania piór” na maturze, jak najlepszych wyników, które umożliwią zdobycie indeksu na wybrany kierunek studiów. Program artystyczny przygotowany przez teatr "Arlet" pod kierunkiem prof. Szatkowskiej był długo oklaskiwany przez uczestników uroczystości.