aktualności

Prelekcja dr Adama Piekarskiego 28.02.2018

 

W środę w szkolnej Bibliotece naszego liceum odbyło się spotkanie z Adamem Piekarskim, który przed dwoma laty pokonał trasę historycznej wyprawy prowadzonej przez Meriwethera Lewisa i Williama Clarka. Adam Piekarski znany podróżnik, członek Narodowego Muzeum Indian Amerykańskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian pod koniec 2017 r obronił doktorat związany z historią Indian. Piekarski opowiadał o zachowaniach Indian, ich zwyczajach oraz pierwszych kontaktach z białymi ludźmi. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie Indian w rezerwatach.

Kolega Adam bardzo ciekawie relacjonował swoje wrażenia z podróży po USA przedstawiając prezentację medialną ze zdjęć z własnej kolekcji. Słuchacze byli pod wrażeniem wiedzy i pasji naszego kolegi. Mieliśmy okazję podziwiać rękodzieła Adama. Nasi absolwenci po prelekcji mieli sporo pytań i wykazali wielkie zainteresowanie wykładem Adama.

SPOTKANIE NOWOROCZNE ABSOLWENTÓW 10.01.2018

 

Nasze kolejne spotkanie Noworoczne po powitaniu i złożeniu życzeń przez panią dyrektor i przedstawicieli zarządu Stowarzyszenia było okazją do podsumowania jubileuszu Szkoły.

Kolega Robert Damski nasz wice prezes Zarządu nie mógł uczestniczyć w obchodach 70-lecia Szkoły. Pani dyrektor Grażyna Dziedzic miała okazję podziękować naszemu koledze za zaangażowanie w organizację jubileuszu oraz jego sponsorowanie wręczając medal okolicznościowy i monografię wydaną z okazji naszego Święta.

Młodzież przygotowała dla nas spektakl Jasełkowy organizowany przez klasy gimnazjalne i licealne pod okiem pani katechetki Aleksandry Porębnej.

Po występie przy kawie i ciasteczkach upieczonych przez absolwentów wspominaliśmy jubileusz 70 lecia Szkoły. Była okazja do obejrzenia zdjęć z uroczystości w Filharmonii, spotkań w szkole oraz balu w Hotelu City.

Zaproszenie

 

Bardzo serdecznie zapraszamy Absolwentów i Przyjaciół Naszej Trójki na tradycyjne spotkanie noworoczne, które odbędzie się w szkole dnia 10.01.18 w środę godz. 17.00 na drugim piętrze. W programie spotkania młodzież przedstawi spektakl jasełkowy.

Po występie zapraszamy na kawę i ciasteczka.

Będzie możliwość powspominać nasz październikowy Jubileusz zobaczyć i zamówić zdjęcia z obchodów 70 - lecia, a także zakupić monografię, bowiem nie wszystkim udało się tego dokonać w czasie uroczystości jubileuszowych. O ile to możliwe prosimy o punktualne przybycie.

Jubileusz 70 - lecia

 

21 PAŹDZIERNIKA 2017 OBCHODZIMY 70-LECIE NASZEJ TRÓJKI

 

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół III LO, ma również jubileusz 10-tą rocznicę istnienia. Wspiera działania dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów naszego „ogólniaka” w rozpropagowaniu i organizacji 70 urodzin szkoły. Szczegóły dotyczące przebiegu tego dnia na stronie: http://www.70lat.3lo.bydgoszcz.pl/

Tradycją takich jubileuszy są spotkania absolwentów „Trójki” z  emerytowanymi nauczycielami i aktualnie uczącymi. Oprócz udziału w uroczystej Mszy Św. sprawowanej przez Księży Absolwentów w Kościele św. Wojciecha przy naszej szkole,  będziemy mieli możliwość spędzenia miłych chwil i powspominania maturalnych czasów w gronie przyjaciół ze szkolnej ławy w murach naszej szkoły i na Gali w Filharmonii Pomorskiej.

Wieczorem zapraszamy do spotkania przy muzyce na żywo, tańcach i dobrym jedzeniu w hotelu City.  Ze względu na fakt, że liczba miejsc na balu jest ograniczona wielkością lokalu namawiamy Was do rozsyłania wici i organizowania się rocznikami (klasami). Zapisy uczestników i informacje dotyczące wpłat umieszczone są na stronie: http://www.70lat.3lo.bydgoszcz.pl/index.php/4-zapisy-na-70-lecie-2

Jeśli macie pytania prosimy o kontakt: mailowy pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

POSIEDZENIE ZARZĄDU STOWARZYSZENIA 16.03.2017

 

16  marca  odbyło się posiedzenie Zarządu w sprawie przyjęcia  Sprawozdania Finansowego za rok 2016. Zarząd  jednogłośnie  przyjął Sprawozdanie Finansowe Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy za rok 2016. Jednocześnie Zarząd  postanowił przeznaczyć część składek członkowskich na organizację obchodów 70-lecia Szkoły.

 Stowarzyszenie czynnie włączy się w przygotowania do uroczystości jubileuszowych. Między innymi zajmiemy się przygotowaniem gadżetów w postaci ulotek, zakładek, naklejek, długopisów oraz zdjęcia z działalności Stowarzyszenia oprawione w antyramach

Więcej artykułów…