III Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze z dnia 21.11.2015

Zebranie otworzyła prezes Ewa Skopowska powitaniem uczestników. Na podstawie listy obecności stwierdzono wymaganą liczby członków.

Na przewodniczącego Prezydium Walnego Zebrania wybrano jednomyślnie kolegę Stanisława Moczyńskiego, na Sekretarza Prezydium powołano koleżankę Iwonę Matuszewską-Fobka, natomiast na członka Prezydium koleżankę Zuzannę Fiszer .

Po wysłuchaniu sprawozdania Prezes Zarządu Stowarzyszenia oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej zebrani jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi. Walne Zebranie jednomyślnie podjęło uchwalę o wyborze Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy w nieco zmienionym niż dotychczasowym składzie.

Prezes:            Ewa Skopowska

Wiceprezes:    Stanisław Moczyński

Wiceprezes:    Robert Damski

Sekretarz:        Iwona Matuszewska-Fobka

Skarbnik:        Maria Granowska

Członek:         Zuzanna Fiszer

 Nowo wybrana Komisja Rewizyjna będzie pracowała w składzie:

Przewodniczący:        Waldemar Trzeszczkowski

Członek:                     Violetta Piekarska

Członek:                     Elżbieta Pelc

Prezes Stowarzyszenia p. Ewa Skopowska przedstawiła program działania na nową kadencję. Następnie wywiązała się dyskusja i członkowie Stowarzyszenia zgłaszali swoje propozycje do planu działania. Propozycje będą rozpatrzone na najbliższym posiedzeniu Zarządu.

Walne Zebranie uświetnił występ Teatru Arlet prezentując znane i lubiane przeboje zespołu ABBA. 

III Walne Zebranie

 

W dniu 21.11.2015 r. o godz.10.30, w sali gimnastycznej "naszego ogólniaka" odbędzie się III Walne Zebranie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy.

W programie Zebrania m.in. sprawozdania Prezes Zarządu Stowarzyszenia i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w latach 2012-2015r., wybór Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy, a także wybór Komisji Rewizyjnej. W przerwie występ zespołu Arlet.

Wszystkich członków Stowarzyszenia serdecznie zapraszamy.

Informacja o działalności Stowarzyszenia w roku szkolnym 2014/2015

 

 

28.01.2014

Spotkanie Jasełkowe. Występ młodzieży organizowany przez p. Aleksandrę Porębną dla Absolwentów i Przyjaciół III LO z udziałm pani dyrektor oraz emerytowanych nauczycieli

07.03.2014

 

Posiedzenie Zarządu  w sprawie przyjęcia Sprawozdania Finansowego za rok 2013

15.05.2014

Udział  członków Stowarzyszenia w Nocy Muzeum:  Syreniada – Zlot właścicieli Syrenek, piknik multihistoryczny, "Śluza Trapezowa" - wykład Roberta Grochowskiego

08.09.2014

Posiedzenie Zarządu dotyczyło ustaleń w sprawie nowej siedziby: pomoc w modernizacji pomieszczenia, zakup wykładziny oraz oświetlenia. Informacja o wystawie w Muzeum Wodociągów oraz jesiennym koncercie dla Absolwentów.

12.09.2014

Udział w wernisażu „Kanał Bydgoski - 240 lat historii”  w Muzeum Wodociągów Wieża Ciśnień. Ekspozycja  składała się z materiałów fotograficznych, kartograficznych oraz tekstów o Kanale Bydgoskim oraz makiety Kanału Bydgoskiego wg planu Lindnera z 1800 roku

23.10.2014

„Jesienny Koncert” Piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu uczniów liceum prezentowany dla Absolwentów, a organizowany przez p. Arletę Szatkowską.

10.12.2014

Posiedzenie Zarządu w nowo wyremontowanej siedzibie. Uroczystość Mikołajkowa z udziałem pani dyrektor Grażyny Dziedzic.

29.01.2015

Tradycyjne coroczne spotkanie Jasełkowe organizowany przez p. Aleksandrę Porębną dla Absolwentów i Przyjaciół III LO z udziałem pani dyrektor oraz nowych członków Stowarzyszenia z rocznika Matura 1967.

19.03.2015

Posiedzenie Zarządu  w sprawie przyjęcia Sprawozdania Finansowego za rok 2014.

22.04.2015

Udział członków Stowarzyszenia w uroczystości rozdania świadectw maturalnych uczniom klas trzecich w Miejskim Centrum Kultury. Wręczenie nagrody Absolwenta roku uczennicy Martynie Piszczek

30.04.2015

Udział w promocji Albumu „Żegluga w Bydgoszczy. Rejs w przyszłość” na Barce Lemara. Autor albumu Tomasz Izajasz przedstawił historię Kanału Bydgoskiego i Brdy oczami szyprów, a także odpowiadał na pytania uczestników spotkania.

Zapraszamy serdecznie

 

Noc Muzeów 2014

w Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego

PROGRAM:

16.00 - 18.00 - "Królowa jest tylko jedna" - Syreniada - zlot właścicieli syren i nie tylko. Możliwość zapoznania się z samochodami, które przez lata uważane były za królowe polskich szos.

18.00 - 23.00 - "Od Brdy Staropolskiej do Pancerniackiej Sagi" - piknik multihistoryczny nad starym Kanałem Bydgoskim. Możliwość zapoznania się z kulturą materialną ziem polskich od średniowiecza do XX wieku. W ramach obozowiska średniowiecznego, nowożytnego, XVIII - wiecznego i z okresu I i II wojenny światowej zaprezentowana zostanie bogata kultura naszych przodków, w tym stroje, wyposażenie i broń z poszczególnych epok. Zaprezentowane zostaną również stoiska z zawodami dawnymi oraz żywy obraz z rekonstruktorów przedstawiający Fryderyka II pokazującego Kanał Bydgoski na mapie. Przedstawiona zostanie historia kręcenia Pancerniackiej Sagi w mieście nad Brdą. Na widzów czekają scenki rodzajowe oraz liczne konkursy.

18.00 - 19.00 - "Śluza Trapezowa" - wykład Roberta Grochowskiego nt. unikatowej w skali całego świata śluzy.

19.00 - 01.00 - "Bydgoska Scylla i Charybda" - oprowadzanie po wystawie

 

Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego

ul. Nowogrodzka 3, 85-208 Bydgoszcz

www.muzeumkanalu.pl

Zaproszenie

Zaproaszamy serdecznie na promocję książki

zaproszenie pancerni

II Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Zebranie otworzyła prezes Ewa Skopowska powitaniem uczestników. Na podstawie listy obecności stwierdzono brak statutowej liczby członków i ogłoszono rozpoczęcie zebrania w drugim terminie po 30 minutach przerwy. Na przewodniczącego Prezydium Walnego Zebrania wybrano jednomyślnie kolegę Stanisława Moczyńskiego, na Sekretarza Prezydium powołano koleżankę Iwonę Matuszewską, natomiast na członka Prezydium koleżankę Ewę Skopowską. Na wniosek Zarządu Stowarzyszenia Przewodniczący Prezydium poddał pod głosowanie uchwalę o nadaniu tytułu Honorowego Członka Stowarzyszenia dla dyrektor Grażyny Dziedzic oraz Janusza Sawickiego. Obie kandydatury przegłosowano jednogłośnie. Wyróżnionym wręczono wraz z gratulacjami Dyplomy Honorowego Członka Stowarzyszenia.

Po wysłuchaniu sprawozdania Prezes Zarządu Stowarzyszenia oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej zebrani jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi. Walne Zebranie jednomyślnie podjęło uchwalę o wyborze Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół IIILO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy w nieco zmienionym niż dotychczasowym składzie.

Prezes:            Ewa Skopowska

Wiceprezes:    Stanisław Moczyński

Wiceprezes:    Robert Damski

Sekretarz:        Iwona Matuszewska-Fobka

Skarbnik:        Elżbieta Pelc

Członek:         Zuzanna Fiszer

 Nowo wybrana Komisja Rewizyjna będzie pracowała w składzie:

Przewodniczący:        Waldemar Trzeszczkowski

Członek:                     Violetta Piekarska

Członek:                     Krzysztof Bachorski

Następnie kolega Janusz Sawicki wystąpił z winsokiem o nadanie tytułu Honorowego Członka Stowarzyszenia dla kolegi Eryka Bazylczuka. Członkowie Walnego zebrania na wniosek Zarządu przegłosowali uchwalę jednogłośnie.

Prezes Stowarzyszenia p. Ewa SKOPOWSKA przedstawiła program działania na nową kadencję.

Bal Absolwenta z okazji 65 -lecia naszego liceum

II WALNE ZEBRANIE STOWARZYSZENIA

 

W dniu 17.11.2012r. o godz.10, w sali audytoryjnej na II. p. "naszego ogólniaka" odbędzie się II Walne Zebranie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy.

W programie Zebrania m.in. sprawozdania Prezes Zarządu Stowarzyszenia i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w latach 2008-2012r., wybór Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy, a także wybór Komisji Rewizyjnej.

Szczegółowy program Zebrania podamy w terminie późniejszym.

Wszystkich członków Stowarzyszenia serdecznie zapraszamy.

 

65 lecie IIILO i Bal Absolwenta już niedługo

 

Uwaga Absolwenci III LO im. A. Mickiewicza

 

W bieżącym roku obchodzimy jubileusz 65-lecia naszej szkoły. Z tej okazji Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół III LO organizuje w dniu 20 października "Bal Absolwenta" o godz.19 w restauracji Ga-Sto przy ulicy Spornej 4 z udziałem przedstawicieli obecnego i dawnego grona pedagogicznego.

Wszystkich chętnych do spędzenia miłych chwil w gronie przyjaciół ze szkolnej ławy, przy muzyce na żywo, tańcach i dobrym jedzeniu serdecznie zapraszamy do udziału w balu.

Koszt „zaproszenia” wynosi 100 zł, w ramach którego zapewniamy oprócz obsługi muzycznej (zespół, wodzirej) obiadokolację, dania na zimno, przekąski na gorąco oraz kawę, herbatę i zimne napoje.Więcej o restauracji i dojeździe (obok przystanek T6) - http://www.gasto.pl/

Ze względu na fakt, że liczba miejsc jest ograniczona wielkością lokalu namawiamy Was do rozsyłania wici i organizowania się rocznikami (klasami). Mamy już sporo zapisów i rezerwacji... Zgłoszenia (najlepiej zbiorcze)  przyjmujemy w siedzibie Stowarzyszenia – na parterze III LO. Istnieje także możliwość rezerwacji zaproszeń pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub telefonicznie : 532 569 844 i wpłaty pieniędzy na konto Stowarzyszenia.

Przedstawiciele Stowarzyszenia zgłoszenia przyjmować będą jeszcze tylko w czwartek 04.10 i ewentualnie w czwartek 11.10 w godz.16.30 - 17.30 , do wyczerpania zaproszeń.

Zapraszamy!!!

 

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia -7.03.2012

 7 marca  odbyło się posiedzenie Zarządu w sprawie przyjęcia  Sprawozdania Finansowego za rok 2011, które przedstawiła prowadząca sprawy finansowe  Stowarzyszenia, nasza. absolwentka p. Grażyna Szymczak.

Na podstawie Art. 25 pkt. 5 i 6 Statutu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy  Zarząd  jednogłośnie  przyjął "Sprawozdanie Finansowe Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy za rok 2011". 

Jednocześnie Zarząd  postanowił przeznaczyć nadwyżkę przychodów nad kosztami na statutowe przedsięwzięcia roku bieżącego – 2012. Stosowną uchwałę w tym zakresie podjęła także Komisja Rewizyjna.