SZTANDAR SZKOŁY

Pierwszego września rozpoczął się rok szkolny 2021/2022 i był jednocześnie uroczystością podczas której Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół III LO miało okazję przekazać w poczcie sztandarowym ufundowany przez Stowarzyszenie nowy sztandar naszego liceum. Pani dyrektor w swoim przemówienie również podziękowała nam za piękny nowy sztandar. Wykonawcą sztandaru była zaproszona również na uroczystość Elżbieta Zakryś. Uroczystość uświetnił występ młodzieży w którym zaprezentowano piosenki Agnieszki Osieckiej.

W dniu 19.10.2021 w nowo otwartym Muzeum Kanału Bydgoskiego przy ul. Staroszkolnej będzie okazja nie tylko do wysłuchania prelekcji kustosza Muzeum Tomasza Izajasza, ale także będzie możliwość zobaczenia nowego sztandaru Szkoły.

Drodzy Absolwenci i Przyjaciele naszej Trójki

Jest nam przykro, że w związku z obecną sytuacją nie mżemy organizować zaplanowanych spotkań integracyjnych. O ile tylko sytuacja pozwoli na pewno spotkamy się w Szkole.

Pragniemy Was poinformować o decyzji Zarządu w sprawie pokrycia kosztów związanych z zakupem nowego sztandaru III Liceum Ogólnokształcącego  im. Adama Mickiewicza. Pieniądze na ten cel uzyskaliśmy z dobrowolnych darowizn naszych absolwentów oraz składek członkowskich.

Życzymy Wam w trudnym okresie zdrowia, dobrej kondycji i mamy nadzieją na jak najszybsze spotkanie.

SPOTKANIE NOWOROCZNE ABSOLWENTÓW

Dnia 8.01.2020 odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie absolwentów. Pani prezes Ewa Skopowska przywitała gości i przekazała smutną wiadomość – odszedł nasz najstarszy absolwent Janusz Sawicki (matura 1951) – Honorowy Członek naszego Stowarzyszenia. Jego pamięć uczciliśmy minutą ciszy. Następnie młodzież II klasy liceum o profilu medycznym przedstawiła spektakl Jasełkowy. Uczniowie śpiewali znane kolędy oraz utwory ich autorstwa. Występ nagrodziliśmy licznymi brawami.

Po programie przygotowanym przez młodzież głos zabrała pani dyrektor Grażyna Dziedzic, która przekazała wszystkim zebranym życzenia noworoczne. Kol. Ewa Skopowska również złożyła życzenia naszym absolwentom oraz poinformowała o zbiórce dobrowolnych składek na nowy sztandar szkoły.

Wspomnienie o Januszu Sawickim

Dnia 19.12.2019 roku na cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy pożegnaliśmy Janusza Sawickiego. Był jednym z założycieli naszego Stowarzyszenia. Janusz Sawicki był najstarszym absolwentem naszej Szkoły, który świadectwo  maturalne uzyskał w  1951. Przez wiele lat był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Absolwentów . Aktywnie uczestniczył w życiu Stowarzyszenia. Za zasługi i działalność Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia nadało  mu tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia. Był oddanym kolegą, pełnym optymizmu, zawsze służył nam radą i pomocą. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci i naszych sercach.

Aleja Gwiazd Trójki

Dnia 13XI 2019 Zarząd Stowarzyszenia i  jego członkowie wzięli udział w uroczystym otwarciu Alei Gwiazd. Wśród zaproszonych gości byli znani absolwenci, których portrety mieliśmy okazje podziwiać. Ze znanych absolwentów umieszczono portrety między innymi: popularnego aktora Leonarda Pietraszaka, rektora UTP profesora Tomasza Topolińskiego,  Sebastiana Malinowskiego nieżyjącego nauczyciela Trójki – założyciela Muzeum Kanału Bydgoskiego. W uroczystości uczestniczyli profesor Tomasz Topoliński, Katarzyna Chmara, Marcin Pawłowski, Rafał Zieliński. Po otwarciu wystawy udaliśmy się do biblioteki, w której pani Arleta Szatkowska przeprowadziła wywiad z zaproszonymi gośćmi Alei Gwiazd. Uczestnicy  spotkania również mieli możliwość zadawania pytań związanych z karierą i pasjami naszych znanych absolwentów. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Więcej artykułów…